Microblading-vláskování obočí obecně

Vláskování obočí, neboli microblading, je nová metoda tetování obočí, kdy dochází k tetování jednotlivých chloupků. Díky tomu je výsledkem maximálně přirozený vzhled obočí snadno zaměnitelný se skutečným obočím.

Vláskováním je možné vymodelovat zcela nové obočí, nebo jen upravit stávající tvar a doplnit tam, kde již neroste. V případě řídkého obočí je možné obočí zhustit, tetuje se totiž i mezi skutečnými chloupky.

Na rozdíl od klasického PMU (tetování plného obočí bez rozlišení jednotlivých chloupků) se microblading provádí jen do horní vrstvy pokožky, díky čemuž je zákrok šetrnější a podstatně méně bolestivý, přičemž bolestivost je navíc ještě zmírněna anestetickým gelem.

Zákrok není časově náročný a trvá jen asi 1,5 - 2 hodiny. Po zákroku nejste nijak zvláště omezována, avšak je dobré vyvarovat se přímému slunečnímu záření, zvýšené fyzické zátěži a návštěvě solária či bazénu. Obočí se zpravidla velmi rychle zhojí. Po uplynutí jednoho měsíce je třeba dostavit se na tzv. korekci. Při korekci dochází nejen k vyplňování vytetovaných chloupků pigmentem, ale i ke zhušťování. Korekce je velmi důležitá, protože výrazně prodlužuje životnost Vašeho obočí. Výsledné obočí Vám dle typu pleti zpravidla vydrží dalších 1,5 - 2 roky.


Není microblading jako microblading

V poslední době zažívá microblading velký rozkvět a v souvislosti s tím přibývá i řada kosmetiček a kosmetických salónů, které touto metodou rozšiřují své portfolio služeb. Je to pochopitelně reakce na celkový boom tohoto odvětví. Ne vždy je ovšem takový vývoj ku prospěchu věci. Především proto, že kvalita začíná ustupovat kvantitě a tlaku na co nejnižší cenu. Přibývají rychlokurzy na tuto metodu a z nich absolventky, které po dvoudenním rychlokurzu začínají tetovat na svých klientách

Osobně jsem měla možnost takové školení zažít a přesvědčit se, že náplní kurzu je obočí prakticky jen "vyškrtat". Nedochází zde ke studiu anatomie kůže, studiu anatomie samotného obočí z hlediska jeho tvaru, sledování přirozeného růstu chloupků ani nácviku tlaku, který je alfou a omegou správně provedené práce. V takových případech, kdy je obočí zjizvené nebo vytetované bez ohledu na růst chloupků, není vždy snadné nebo možné daný stav napravit. Obezřetnost při výběru salónu se tedy vyplatí...