Často kladené otázky (FAQ)

Odpovědi na otázky, které Vás zajímají nejvíce...

Musím se před zákrokem objednávat na konzultaci?

Nikoli. Konzultace probíhá před samotným zákrokem, přičemž v případě Vašich otázek není problém mě kontaktovat také telefonicky nebo mailem.

Jak dlouho zákrok trvá?

Samotný zákrok trvá cca 1,5 hodiny. Vzhledem k jemu předcházející konzultaci je dobré si vyhradit na návštěvu 2 hodiny své času.

Je zákrok bolestivý?

V porovnání s klasickým permanentním make-upem nebo tetováním je microblading podstatně méně bolestivý. Navíc, pro ještě větší komfort klientek, používám anestetický gel.

Jsem po zákroku nějak omezována?

Nijak zvlášť, co by narušovalo běžný den. Je ale dobré vyvarovat se zvýšené fyzické zátěži, přímému slunečnímu záření a návštěvě solárií a bazénů. Více informací ohledně případných omezení v kontraindikacích.

Jak dlouho se obočí hojí?

Vzhledem k tomu, že se tetuje pouze do horní vrstvy pokožky, hojení je rychlé a trvá cca jeden týden. Nicméně z hlediska následné korekce je nutné, aby pleť byla zahojena zcela kompletně, tedy po 4 týdnech.

Proč je nutná korekce a za jak dlouho se provádí?

Obočí má tendenci se po prvním zákroku tzv. vyloupat, což je přirozená reakce organismu. Vyloupávání závisí na typu pleti, věku, pozákrokové péči a dalších faktorech. Korekcí se doplní pigment na vyloupaná místa a navíc dochází ke zhuštění obočí - Vaše obočí pak vypadá lépe a prodlouží se jeho životnost. Někdy se podaří, že se obočí "chytne" na poprvé, tak, že již korekce nutná není. Jsou to ale spíše ojedinělé případy. Stejně tak k docílení nejlepšího výsledku jedna korekce zpravidla stačí. Korekce se provádí s odstupem minimálně 30 dnů od prvního zákroku.

Jaká je životnost hotového obočí?

Obočí Vám vydrží cca 1,5 - 2 roky, což je i vzhledem k měnícím se trendům zkrášlování záměrem. Není účelem, aby obočí vydrželo řadu let, jak se stává u permanentního make-upu, kdy dochází ke změnám barvy pigmentu a pochopitelné nespokojenosti těchto klientů.