Často kladené otázky (FAQ)

Odpovědi na otázky, které Vás zajímají nejvíce...

Musím se před zákrokem objednávat na konzultaci?

Nikoli. Konzultace probíhá před samotným zákrokem, přičemž v případě Vašich otázek není problém mě kontaktovat také telefonicky nebo mailem.

Jak dlouho zákrok trvá?

Samotný zákrok trvá cca 1,5 hodiny. Vzhledem k jemu předcházející konzultaci je dobré si vyhradit na návštěvu 2 hodiny své času.

Je zákrok bolestivý?

V porovnání s klasickým tetováním je permanentní make-up podstatně méně bolestivý. Navíc, pro ještě větší komfort klientek je používán anestetický gel.

Jsem po zákroku nějak omezována?

Nijak zvlášť, co by narušovalo běžný den. Je ale dobré vyvarovat se zvýšené fyzické zátěži, přímému slunečnímu záření a návštěvě solárií a bazénů. Více informací ohledně případných omezení v kontraindikacích.

Jak dlouho se permanentní make-up hojí?

Vzhledem k tomu, že se tetuje pouze do horní vrstvy pokožky, hojení je rychlé a trvá cca jeden týden. Nicméně z hlediska následné korekce je nutné, aby pleť byla zahojena zcela kompletně, tedy po 6 týdnech.

Proč je nutná korekce a za jak dlouho se provádí?

Permanentní make-up má tendenci se po zákroku tzv. vyloupat, což je přirozená reakce organismu. Vyloupávání závisí na typu pleti, věku, pozákrokové péči a dalších faktorech. Korekcí se znovu doplní pigment. K docílení nejlepšího výsledku je korekce zpravidla potřebná. Korekce se provádí s odstupem minimálně 6 týdnu od prvního zákroku.

Jaká je životnost permanentního make-upu?

Permanentní make-up vydrží cca 1,5-3 roky, což je i vzhledem k měnícím se trendům zkrášlování záměrem. Není účelem, aby permanentní make-up vydržel řadu let. Pigment postupem doby stejnoměrně bledne až téměř vymizí. Jiná intenzita barvy je například rok po aplikaci a jiná po 2 nebo 3 letech. Rovněž je mnoho faktorů, které ovlivňují životnost (např. stáří pokožky, elasticita, mastná kůže, metabolizmus a jiné).